ACTITUDS DAVANT LA DISCAPACITAT

La discapacitat, ès una situació anormal,ón la persona que la pateix tè una especial dificultat en el seu moviment diari.
Dit així pot semblar alguna cosa greu (que en alguns casos ho ès ) pero, la veritat es que la gent que en pateix i en tè una mínima consciencia de les seves limitacions, pot portar una vida força satisfactória, tot aixó per resaltar que, ni som invàlids, ni som inútils ni ens hem de quedar a casa tancats, ja que amb mès o menys grau de dificultat , segons el grau de discapacitat física que es tè, es pot fer quasi de tot, ja siguin activitats laborals o esportives,PERO....... NECESITEM QUE ES PRENGUI CONSCIÈNCIA D'AQUEST FET I QUE ELS POLÍTICS FIQUIN FIL A L'AGULLA I COMENCIN A PENDRE PART EN UN FET DIFERENCIAL QUE ÈS LA DISCAPACITAT I QUE AMB UN MÍNIM COST PER ALS ESTAMENTS OFICIALS , ES COMENCI A ADAPTAR LA NOSTRA VILA, JA QUE LES MILLORES QUE DEMANEM PER NOSALTRES ------SERVEIXEN A TOTA LA RESTA DE LA CIUTADANÍA------ tant li fa pujar una vorera a una cadira de rodes o a una senyora amb un cotxet de criatura o a una persona gran amb el carro de la compra, HEM D'ADAPTAR EL POLIESPORTIU PERQUÉ LES PERSONES AMB MOBILITAT REDUIDA PUGUIN PRACTICAR EL SEU ESPORT, S'HA DE POTENCIAR L'ESPORT DE LES PERSONES AMB DISCAPACITAT A LA NOSTRA VILA, i ho hem de fe entre tots.
D'es d'aquest espai volem fer una crida a tots els ciutadans, perqué aquest canvi pugui ser una realitat ben aviat.
Comparteix