OPEN INTERNACIONAL II COPA CATALUNYA - WORLD CUP

El Club Aeromodelisme Barcelona ha organitzat la II COPA CATALUNYA de Modelisme Espacial. Open internacional i concurs puntuable pel la WORLD CUP 2006.

La competició es va dur a terme els dies 7 a 9 d'abril d'enguany, a l'Aeròdrom d'Alfés (Lleida).

Hi van participar esportistes de Romania, Eslovènia, Gran Bretanya, Serbia i Espanya. El nivell va ser molt alt, ja que a més dels campions europeus i mundials que aporta la Selecció Espanyola i concretament el nostre club, participaren l'actual campió mundial de S6A-banderola el serbi Zivan Josipovic, el campió d'Europa de S7-maquetes Lucian Sercaianu de Romania i l'eslové Miha Cuden.

En les classificacions de les quatre modalitats en competició, a totes elles hi va haver podi català i esportistes de la nostra entitat.

Comparteix